Pizza na dowóz, czyli, jak nakarmić małoletniego niejadka?

Pizza na dowóz, czyli, jak nakarmić małoletniego niejadka?

PizzaBabilon

Dzieci są różne pod względem jedzenia i z całą pewnością niejadków jest całkiem sporo. Pomysłowość rodziców takiego dziecka, często zawodzi, więc chętnie sięgają po sprawdzone sposoby. Samo zawołanie: ?Zamawiamy pizzę!? może zdziałać cuda, bo mało które dziecko nie lubi tego różnorodnego w smaku placka włoskiego.

Jednakże, aby nie popsuć dziecku zdrowia i jednocześnie zaopatrzyć jego organizm w pożywne składniki, warto zastanowić się, jaką pizzę zamówić oraz, jaką pizzerię z dowozem wybrać. Tylko dobrze dobrane składniki oraz psychologiczne nastawienie do pizzy sprawią, że mały niejadek będzie pałaszował, aż miło.

Pizza na zdrowie, czyli jakie dodatki wybrać dla dziecka?

Zważywszy na to, że pizzę zbyt często nazywa się fast foodem, rodzice unikają jej w jadłospisie dla dziecka. Jednakże nie ma powodu, by oryginalnej i dobrze zrobionej ze zdrowych składników pizzy, nie podać maluchowi. Jeśli ma być zdrowo, to przede wszystkim warto zamówić danie w sprawdzonej pizzerii, albo zrobić samemu.

Z dodatków do pizzy dla dziecka należy wybrać takie, które są łatwo przyswajalne przez jego0 organizm. Pizza z dużą ilością warzyw, czy mięskiem z piersi kurczaka lub indyka  na pewno nie zaszkodzi. Unikać za to trzeba nadmiernej ilości przypraw, poza naturalnymi ziołami, które mają dobry wpływ na zdrowie.

Pizza ? pełnowartościowy posiłek, na który skusi się niejadek

W przypadku dziecka, które ?nic nie lubi? przygotowanie obiadu może stanowić nie lada wyzwanie. Zamiast się denerwować i wymyślać można sięgnąć po doskonałe rozwiązanie i zamówić, bądź przygotować samemu zdrową i smaczną pizzę.

Ze względu na to, że pizza, jak mało które danie, ?udźwignie? na sobie praktycznie każdy składnik, skomponowanie jej warto powierzyć dziecku. To ono wybierze smakołyki, a to przełoży się budowanie kreatywności kulinarnej i oczywiście zajadanie takiego dania ze smakiem.

Ciasto i dodatki, czyli doskonała zabawa dla całej rodziny

Kulinarne wyzwania dla całej rodziny to doskonały pomysł na przełamanie niechęci do jedzenia opornego malucha. Pizza daje możliwość poznawania różnych smaków oraz umiejętność łączenia składników w odpowiednią kompozycję. Dziecko bawiąc się w wybieranie dodatków wraz z całą rodziną uczy rodziców, co mu smakuje, a co nie, a to może przełożyć się na bardziej trafne przygotowywanie innych dań dla niejadka.

Zabawa w jedzenie jest jedną z najprzyjemniejszych i najpożyteczniejszych form rodzinnej rozrywki. Pizza z dowozem daje możliwość wybierania składników z obszernego menu, a pizza zrobiona od podstaw w domu wpływa na przekonanie niejadka, że jedzenie to fajna sprawa.

Podziel się z innymi: