Szaleństwo pizzera - pokazy mistrzów pizzy

Szaleństwo pizzera – pokazy mistrzów pizzy

BabilonAdmin

Większość z nas słysząc słowo ?pizza? automatycznie otrzymuje przed oczami wyraźny obraz pysznego, idealnie wypieczonego, chrupiącego i pełnego dodatków, włoskiego dania.

Jak najbardziej jest to reakcja właściwa, bowiem pizza przoduje w rankingach ulubionych potraw nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie. Jednakże czy nadaje się ona tylko do jedzenia? Nic bardziej mylnego! Kreatywni pizzerzy eksperymentują ze swoim skarbem, próbując wyciągnąć z niego nie tylko najlepszy smak, ale i równie zadowalające, mniej oczywiste – właściwości.

Akrobatyka ciastem

Ciężko wyobrazić sobie, że najważniejszy składnik uwielbianego przez nas dania może być przedmiotem sztuczek akrobatycznych. Niemniej jednak przedstawienia organizowane przez mistrzów pizzy stają się coraz bardziej popularne, a zdobycie umiejętności kontrolowania ciasta z dnia na dzień zyskuje nowych aspirantów. Sposoby na kompetentne żonglowanie plackiem są tajemnicą ściśle tajną w obrębie wszystkich znawców i profesjonalistów, aczkolwiek – praktyka oraz zawzięte dążenie do celu pomagają nabrać wprawy. Najczęstszymi rozrywkami, jakich można się spodziewać na pokazach pizzerów są: przerzucanie ciasta z jednej ręki do drugiej, podrzucanie go wysoko nad głową i kolejne chwytanie drugą dłonią, sprawne przekładanie pod nogami oraz za własną sylwetką, a także żonglowanie kilkoma sztukami w tym samym czasie. Możliwe jest również dołączenie elementów gimnastycznych poprzez naprawdę sprawnych fizycznie zawodowców, którzy okręcając idealnie wyrobiony placek, ciężar ciała utrzymują stojąc na jednej ręce. Chętni dostarczenia gorętszych wrażeń decydują się pokazać widzom swoje triki na cieście płonącym ogniem. Takie urozmaicenia niezaprzeczalnie wzbudzają dużo emocji, nic więc dziwnego, że i chętnych na oglądanie wcale nie brakuje.

Gdzie obejrzeć?

Zainteresowanie pokazami stale wzrasta, powodując, że liczba miejsc oferujących pierwszorzędne atrakcje – także rośnie. Gdzie można zobaczyć takie widowisko? Coraz więcej pizzerii – również w Polsce, aranżuje sposobność do podziwiania żonglerki na żywo w swoich lokalach. Istnieje także alternatywa wynajęcia utalentowanych ekspertów na ważne okoliczności lub zwyczajnie dla rozrywki własnej i swoich bliskich. Jeśli szczęście będzie po naszej stronie możemy liczyć na prywatną lekcję podstaw związanych z przygotowaniem odpowiedniej konsystencji ciasta, jego uformowaniem, a w końcu – właściwym sposobem na wykonywanie spektakularnych sztuczek.

 

Podziel się z innymi: