Pizza na randkę: afrodyzjaki

Pizza na randkę: afrodyzjaki

PizzaBabilon

Pizza to idealne danie na każdą okazję. Jest smaczna, niemal wszyscy za nią przepadają, a w dodatku łatwo ją przygotować. Jeśli zależy nam na tym, by się udało, musimy wykazać się odpowiednią charyzmą i humorem. Ważne też, by być po prostu sobą. Mimo to warto zwiększyć swoje szanse i zastosować małe “oszustwo”. Oto składniki, które są najlepszymi afrodyzjakami!

Po pierwsze: co to jest?

Afrodyzjaki to substancje, które pobudzają nas i zwiększają zainteresowanie partnerem lub partnerką. Bardzo często są to zwykłe pokarmy i napoje, które spożywamy na co dzień, dlatego nasze małe “oszustwo” jest całkowicie bezpieczne, a zarazem skuteczne. Duża część afrodyzjaków nie do końca nadaje się do stosowania na pizzy, ale może być za to znakomitym dodatkiem. Świetnym przykładem jest np. czerwone wino, którego lampka znacznie uatrakcyjni posiedzenie przy włoskiej specjalności.

Pizza na randkę – jakie składniki najlepiej się sprawdzą?

Zaczniemy dość egzotycznie. Danie z krewetkami nie jest może najpopularniejsze w naszym kraju, ale powoli zaczyna się to zmieniać i widać pewien trend w zwiększaniu się popularności placków z owocami morza. Krewetki zawdzięczają swoje właściwości znajdującym się w nich cynkowi, selenowi i witaminie E.

Pozostańmy w egzotycznych klimatach, choć teraz zejdziemy nieco na ziemię. Przez jednych kochana, przez innych traktowana jako bluźnierstwo – hawajska, posiada pewien magiczny składnik: ananas. Znajdujące się w nim substancje, w szczególności histydyna, powodują rozkurcz naczyń krwionośnych (to stąd te rumieńce podczas jedzenia). Gwarantujemy jednak, że to z pewnością działa!

Przyprawy takie jak chilli, czosnek, imbir, pieprz kajeński i kapary również idealnie komponują się z pizzą, będąc przy okazji bardzo dobrymi afrodyzjakami. Przypraw wykazujących takie właściwości jest dużo więcej, ale zakładamy, że partner lub partnerka, z którymi jesteśmy na randce, uciekną w te pędy, gdy tylko dowiedzą się, że w pizzy będzie wanilia lub cynamon. Skoro wspomnieliśmy o czosnku, warto także wymienić przy okazji cebulę, która jest znakomitym afrodyzjakiem, choć zrozumiemy, że nie każdy chce spożywać ją na randce. 

Ser to podstawowy składnik każdej pizzy. Warto czasem podjąć ryzyko i skusić się na ser kozi, który smakuje równie dobrze, a przy okazji jest niezłym afrodyzjakiem.

Podziel się z innymi: