Pizza, jako danie kuchni włoskiej, najchętniej spożywane przez Polaków w domu i w pracy

Pizza, jako danie kuchni włoskiej, najchętniej spożywane przez Polaków w domu i w pracy

PizzaBabilon

Kuchnia włoska jest jedną z najpopularniejszych kuchni na świecie. Dania włoskie mają wielu zwolenników, tak mięsożerców, jak i wegetarian. Włoskie danie nr 1 w Polsce i w wielu krajach świata to zdecydowanie pizza. W najróżniejszych odmianach ten włoski placek już wiele dziesięcioleci temu zrobił furorę, głównie ze względu na swoje walory smakowe, a także różnorodność kompozycji.

Pizza z dowozem do domów i do zakładów pracy ? najczęstszy wybór Polaków

Nasza miłość do pizzy jest na tyle silna, że nie odmawiamy sobie drożdżowego placka, ani w domu, ani w pracy. Pizza jest zamawiana chętnie w każdych okolicznościach, co potwierdza serwis pizzaportal.pl oraz inne tego typu portale. Szacuje się, ze 75% zamówień z dostawą dotyczy właśnie pizzy i jest to wyższa wartość niż w Niemczech (46%), a nawet USA (ok. 17%).

Można więc powiedzieć, że Polacy, jak mało który naród wyjątkowo upodobali sobie ten włoski placek. Wiele firm korzysta z oferty sprawdzonej pizzerii, by zapewnić lunch swoim pracownikom. Jednocześnie zauważyć można w zakładach pracy indywidualny i zespołowy trend do sięgania po telefon w chwili głodu i wybierania zapisanego numeru ulubionej pizzerii.

Jaką pizzę najchętniej zamawiamy z dostawą do domu lub do firmy?

Biorąc pod uwagę dane statystyczne Polacy najchętniej wybierają królową, czyli Margheritę oraz capricciosę. Za tymi dwoma doskonałymi odmianami podąża słynna pizza peperoni, a dalej hawajska, wiejska i cała reszta bogatym kompozycji.

Tu warto podkreślić, że lubimy też sami komponować swoje danie i zamawiając pizzę chętnie wykorzystujemy możliwość wybrania dodatków i sosów. W przypadku sosów do pizzy zdecydowanie poza klasycznym pomidorowym chętnie sięgamy po łagodny śmietanowy oraz czosnkowy. Preferencje smakowe są różnorodne, a z dodatków do pizzy najbardziej lubimy salami, pieczarki, cebulę i boczek.

Pizza z dowozem i wypad do pizzerii na ulubione danie. Co chętniej wybieramy?

Pizzeria niedaleko domu lub firmy, która oferuje najwyższej jakości produkty nigdy nie jest pusta. Według danych statystycznych pizzerie to małe lokale gastronomiczne, które są najchętniej odwiedzane przez naszych rodaków. Lubimy zjeść dużą pizzę, wyjętą prosto z pieca wraz z przyjaciółmi lub współpracownikami. Mała pizzeria o ustalonej renomie, to również idealny lokal na kolację we dwoje.

Jak więc widać, pizza z dowozem, czy na miejscu, to włoski ?wynalazek?, który w pełni został ?wchłonięty? przez polską tradycję kulinarną. Już nie trzeba jechać do Włoch, wystarczy wejść do naszej pizzerii Babilon w Krakowie i skosztować włoskiego rarytasu.

Podziel się z innymi: