Pizza 30 cm - na ile osób? Najlepsza pizza na imprezę! Volume: 300

Pizza 30 cm – na ile osób? Najlepsza pizza na imprezę! Volume: 300

BabilonAdmin

Pizza to szybkie i proste danie, które uwielbiają młodzi i starsi. Świetnie sprawdza się od czasu do czasu jako obiad, a jeszcze lepiej nadaje się na imprezy i spotkania z przyjaciółmi. Można ją łatwo przygotować w domu, ale znacznie szybciej i równie smacznie będzie skorzystać z opcji zamówienia z dowozem. Wybór jest ogromny, więc łatwo dopasować lokal i rodzaj do swoich potrzeb i upodobań. A co, jeśli mamy różnych smakoszy wśród gości – jaką pizzę wybrać?

Pizza pizzy nie równa

Pierwszym kryterium przy wyborze, zaraz po lokalu, jest wielkość placka. Ilość kawałków musi być w końcu dopasowana do ilości osób, by każdy był najedzony i zadowolony.

Pizza najczęściej jest porcjowana na 6, 8 i 12 trójkątnych kawałków w zależności od wielkości produktu. Najpopularniejszą wielkością jest 30 cm, która w większości pizzerii stanowi pizzę małą lub średnią. Ilość centymetrów odnosi się do średnicy, czyli długości od brzegu do brzegu w linii prostej, przechodzącej przez środek.

Pizza 30 cm to dobra opcja dla jednej lub dwóch osób, ale raczej nie na imprezę. Najlepszym wyborem w tej drugiej sytuacji jest pizza 40-50 cm, czyli duża lub mega duża w zależności od pizzerii. Niewiele lokali oferuje właśnie taką, ale Pizzeria Babilon w Krakowie – owszem!

Pizza na każdą okazję

Pizza nie jedno ma imię, a wszystko zależy od tego, jakie dodatki na niej skomponujemy. Każda pizzeria oferuje szeroki wybór kompozycji smakowych, od prostych i podstawowych po wykwintne oraz niecodzienne.

Wiele pizzerii w menu ma wyjątkową pozycję, jaką jest kompozycja własna. To daje możliwość wyboru dodatków, jakie mają się znaleźć na pizzy. Zazwyczaj podstawą jest tutaj sos pomidorowy z przyprawami i ser, a do tego dobieramy określoną ilość dodatków. W niektórych przypadkach mamy do wyboru także sos podstawowy – niektóre pizze lepiej komponują się bowiem z sosem białym.

Jeżeli zamówienie spoczywa na naszych barkach, a nie znamy upodobań gości, to najbezpieczniej postawić na sprawdzone klasyki: jak margherita, capriciosa czy pepperoni.

Zawsze coś wyjątkowego dla każdego

Pizzę lubi chyba każdy, nawet jeżeli tylko od czasu do czasu. Impreza to idealna okazja dla takiej zachcianki. Jednak niektórzy mają specjalne wymagania w tej kwestii, które często wynikają z nawyków żywieniowych lub przypadłości trawiennych. Pamiętajmy zatem, aby przez przyjęciem zastanowić się nad wymaganiami poszczególnych zaproszonych osób i dopasować coś do każdego – kompozycja własna odnajdzie się tu jak ulał!

Podziel się z innymi: