Nie ma idealnej pizzy bez wyśmienitego wina. To idealne połączenie i warto wiedzieć, jak je uzyskać?

Nie ma idealnej pizzy bez wyśmienitego wina. To idealne połączenie i warto wiedzieć, jak je uzyskać?

PizzaBabilon

Pizza jest wyjątkowo smaczna w połączeniu z winem. To symbioza wszystkich nut aromatyczno-smakowych, z których każde z osobna i wszystkie w połączeniu stanowią rozkosz dla podniebienia. Jednakże warto pamiętać, że najwyższe doznania osiągniemy wiedząc, jak dopasować wino do pizzy lub jaką pizzę wybrać do zakupionego wina. Pamiętaj! Idealną pizzę do wyśmienitego wina znajdziesz w naszej pizzerii Babilon.

Impreza domowa, czyli jakie wino i jaką pizzę zaserwować?

Niezależnie od ilości gości na domowej imprezie pizza często jest kulinarnym obowiązkiem. Aby zabawa była przednia warto do niej dopasować idealne wino. Koniecznie, w tej sytuacji, musimy zorientować się dobrze w preferencjach biesiadników. To pozwoli na dobór i wina i pizzy tak, by wszyscy byli co najmniej zadowoleni. Kieliszek doskonałego wina wprawi nie tylko w dobry nastrój, ale również uwypukli walory smakowe oraz poprawi trawienie.

Wśród win do pizzy przeważają czerwone, ale nie jest to sztywna reguła. Pizza Margherita doskonale połączy się z białym wytrawnym, ale delikatnym winem. Tu dobrym wyborem będzie aromatyczne i owocowe Sauvignon Blanc, które podkreśli nuty bazylii i mozzarelli.

Jak dopasować pizzę do czerwonego wina?

Jeśli organizujemy wieczór z pizzą i posiadamy już wino to wówczas dobór dania będzie miał kluczowe znaczenie. I tak dekantując wino czerwone, wytrawne, np. Sangiovese można do niego dopasować pizzę z większą ilością mięsnych dodatków. Wino doskonale wpłynie na dobra prace układu pokarmowego, a pizza nie będzie tak ciężka dla żołądka. Tu warto nadmienić, ze czerwone, owocowe wino zneutralizuje niekorzystne działanie tłuszczów.

Myśląc o pizzy, nie można nie sięgnąć po włoski trunek, a tu na myśl przychodzi bogate w owocowe nuty Primitivo. Wino tak doskonałe idealnie będzie pasowało do równie doskonałej pizzy z owocami morza, a jeszcze lepiej do pizzy z dużą ilością sera w różnych odmianach.

Pizza i wino, czy to na pewno zdrowe połączenie?

Tu warto jasno powiedzieć, że Włosi bez wina praktycznie nic nie jedzą, ale żyjąc zgodnie z taką tradycją, są silni i zdrowi. Umiejętne połączenie potrawy z odpowiednim trunkiem daje szereg korzyści zdrowotnych. Warto więc postawić na doskonałej jakości pizzę, dobrać do niej czerwone lub białe wino, może być włoskie, ale nie musi.

Jednakże, by połączenie naprawdę służyło zdrowiu oraz wpływało na nasze sensory smakowe musi również być wyśmienite. Tak naprawdę szukając dobrego wina oraz idealnej pizzy często bierzemy pod uwagę nasze indywidualne preferencje.

Podziel się z innymi: