najpopularniejsza pizza

Jaką pizzę najczęściej wybierają Polacy?

Jest jednym z najpopularniejszych przysmaków wśród dorosłych Polaków. Niemal wszyscy choć raz w życiu jej spróbowali. Większość pokochała ją i zamawia regularnie z dowozem do domu. Pizza gości na polskich stołach od lat i nic nie zapowiada, żeby szybko została zrzucona z tego piedestału.

Na początku stycznia tego roku Instytut Badań Pollster postanowił sprawdzić, jak w rzeczywistości wyglądają gusta kulinarne Polaków. Za pośrednictwem portalu Reaktor Opinii zapytał o to 1007 Internautów.

Ulubione pizze Polaków

Choć istnieje wiele jej wariantów, zależności od tego z oferty jakiej pizzerii się skorzysta, są pewne uniwersalne pizze znane wszystkim. To one właśnie stały się przedmiotem badania, jakie zostało niedawno przeprowadzone. Wyniki zaskakują, mimo że potwierdzają starą prawdę: Polak wie, co dobre.

Klienci przynajmniej raz w tygodniu wybierają opcję dowozu do domu, rzadziej decydując się jeść bezpośrednio w lokalu. A wśród najczęściej wybieranych rodzajów znajdują się: Pepperoni, Margerita, Capriociosa, Hawajska i pizza Serowa.

Liczy się to, co na wierzchu

Ankietowanych interesowało również, jakiego rodzaju ciasto wybierają Polacy. Okazało się, że sporo ponad połowa klientów zamawia pizzę na cienkim cieście, dużo mniej woli gruby spód. Tylko garstka wybiera ciasto typu Calzone albo nie ma zdania na ten temat.

Oznacza to, że najlepiej, kiedy ciasto jest chrupkie i można skupić się bardziej na smaku ulubionych składników. A tych – trzeba przyznać – jest całkiem sporo. Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że niekwestionowanym zwycięzcą w tej kategorii jest ser – tak zdecydowała większość respondentów. Na dalszych miejscach uplasowały się sos pomidorowy i pieczarki – prawie połowa uczestników ankiety uznała, że są to składniki bez których nie może się obyć żadna pizza. Później pojawiają się kolejno: szynka, salami, kurczak, cebula, pomidory, papryka, oliwki, kukurydza, ananas.

Specjalności Babilonu

Każda pizzeria posiada swoje własne warianty, których mogą skosztować wyłącznie zamawiający u nich klienci. Wśród nich znajdują się i takie, śmiało nazywane bestsellerami: Neapoli, Studencka i Babilon.

Każda z nich posiada wymienione wcześniej składniki, co tylko potwierdza wyniki przeprowadzonych badań. Ponadto znajdują się na nich oryginalne połączenia smaków, a do każdej z nich dołączony jest sos pomidorowy. Zostały przygotowane specjalnie z myślą o osobach, które chcą nie tylko cieszyć się smakiem, ale też zjeść obfity posiłek w domowym zaciszu.

Podziel się z innymi: