Matematyka wyjaśnia, dlaczego zawsze powinieneś zamawiać większą pizzę

Matematyka wyjaśnia, dlaczego zawsze powinieneś zamawiać większą pizzę

BabilonAdmin

Odkąd pizza stała się dostępna także na telefon, te tradycyjne włoskie dania widnieją na polskich stołach niezależnie od dnia tygodnia. Może być daniem głównym, lunchem w pracy czy przekąską na imprezie. Warto też wiedzieć, że bardzie opłacalne jest kupienie jednej dużej pizzy, niż dwóch małych.

Pizza smakuje każdemu

Czy jest ktoś, kto przejdzie obojętnie obok aromatycznej i pysznej pizzy, która kusi kolorowymi dodatkami i ciągnącym się serem? Jest to włoskie danie znane chyba każdemu i lubiane przez wszystkich.

Serwowane przez nas pizzę są dostępne w różnych wydaniach ? klasycznym, wiejskim, studenckim, wegetariańskim, meksykańskim, indiańskim, domowym i wielu innych.
W proponowanym przez nas menu znajdują się liczne i różnorodne pozycje, dzięki czemu każdy klient znajdzie coś smacznego dla siebie. Naszym priorytetem jest to, aby każdy wyszedł najedzony i zadowolony z naszej pizzerii.

Do wyboru są m.in.:

  • klasyczna Margherita
  • Pomidoro z suszonymi pomidorami
  • Siciliana z tuńczykiem
  • Góralska z konfiturą jagodową
  • Farmerska z kabanosem
  • Włoska z serem pleśniowym, rodzynkami i orzechami
  • Najbardziej lubiana pizza u Nas Pizza Fantazja z szynka, kurczakiem, zapiekanym sosem czosnkowym oraz prażoną cebulką i szczypiorkiem
  • Firmowa pizza Babilon z zapiekanym serem w rantach
  • Pizza Miesiąca- co miesiąc inna pizza w sierpniu z szarpaną wieprzowiną + 3 składniki warzywne do wyboru my polecamy, cebulę białą, ogórka konserwowego oraz cebulę dymkę

Pizza na dowóz coraz popularniejsza

Jako, że większość osób cierpi na chroniczny brak czasu, wielu z nas nie może pozwolić sobie na przyrządzenie bardziej pracochłonnego posiłku w domu. Ciągłe jedzenie kanapek czy gotowych dań z supermarketu również nie jest ciekawą perspektywą.

Dlatego też coraz częściej decydujemy się na jedzenie przez telefon, a nasz wybór najczęściej pada na pizzę. Aż 90% osób zamawia do domu to popularne danie kuchni włoskiej. Nasi klienci mogą liczyć na szeroki wybór, szybkość, wysokiej jakości składniki i wyjątkowy smak oraz najróżniejsze dodatki.

Co jest bardziej opłacalne ? dwie małe pizzę czy jedna duża?

Wydawać by się mogło, że kupując dwie mniejsze i tańsze pizze, będziemy mogli zjeść więcej po niższej cenie. Zgodnie z matematycznymi obliczeniami jest jednak odwrotnie. Okazuje się, że musielibyśmy kupić cztery pizze o średnicy 20 cm, aby otrzymać taką samą powierzchnię, jak w przypadku jednej pizzy o średnicy 40 cm.

Wystarczy w tym celu obliczyć pole powierzchni pizzy, przyjmując, że pizza jest kołem. Pole koła liczy się wzorem ?r?. Jedyne co musimy znać, to dane takie jak średnica pizzy.
Tak więc średnica średniej pizzy z naszego menu wynosi 30 cm, a w przypadku dużej jest to 50 cm. Promień małej pizzy wynosi 15 cm, a dużej 25 cm. Po podstawieniu tych liczb do wyżej wymienionego wzoru, otrzymamy bardzo ciekawy wynik. Okazuje się, że powierzchnia dużej pizzy jest trzykrotnie większa od małej.

PAMIĘTAJCIE W KAŻDY PONIEDZIAŁEK, WTOREK ORAZ ŚRODĘ MEGA PIZZA W CENIE ŚREDNIEJ  

Promocja obowiązuje przy zamówieniu składanym w lokalu, telefonicznie oraz przez naszą stronę

Podziel się z innymi: