Które pizze są najpopularniejsze?

Które pizze są najpopularniejsze?

BabilonAdmin

Okrągły, plaski placek z ciasta, na wierzchu sos pomidorowy i obowiązkowo mozzarella ? tak przedstawia się podstawa jednego z najbardziej popularnych dań na całym świecie. Pizza, bo właśnie o niej mowa, jest przygotowywana na wiele sposobów: neapolitański, nowojorski czy calzone to dopiero początek wielkiej przygody z pizzą. A jakie dodatki najczęściej znajdują się na pizzy?

W 2017 roku z okazji Dnia Pizzy, obchodzonego 9 Lutego, jeden z portali do zamawiania jedzenia online przeprowadził badania, które wskazały, jaką pizzę najczęściej wybierają Polacy. I tak oto, kolejne miejsca zajmowały:

  • Capricciosa
  • Margherita
  • Hawajska
  • Pepperoni
  • Salami

Jakie dodatki wybieramy najczęściej?

Najczęściej wybieranym dodatkowym składnikiem były bezapelacyjnie Pieczarki. Jeśli chodzi o ilość zamówień to pizza w Krakowie znalazła się na III miejscu, zaraz przed Warszawą. A, gdy podliczymy koszty zamówień to pizza Kraków wyniosła około 30 złotych za placek w rozmiarze 42 cm.

O co chodzi z sosami?

Tak, jest to z pewnością dodatek, który Polacy uwielbiają do swojej pizzy. Podkreśla smak, powoduje, że pizza nie jest za sucha i oczywiście jest pyszny. Dlatego jest to tak bardzo popularny wybór wśród klientów. Na pierwszym miejscu decydujemy się na sos czosnkowy. Naprawdę lubimy jego smak!

Z czym podawana jest pizza włoska?

Konkretne regiony we Włoszech mają swoje specjalne rodzaje pizz. Ale nie oznacza to, że nie znajdziemy w nich innych smaków. Typową pizzą dla Rzymu jest Quattro Stagioni. Charakteryzuje się tym, że jest podzielona na cztery różne części i na każdej z nich znajduje się inna kompozycja smakowa. Na Sycylii chwalą się plackiem z dodatkiem czarnych oliwek. Sarydnia natomiast słynie pizzą z karczochami. Trydent to region zwykłego placka z krzybami, a natomiast Apulia to teren pizza z owocami morza.

Chociaż my Polacy bardzo lubimy mnogość dodatków na pizzy, którą zamawiamy, to Włosi wyróżniają takie trzy rodzaje pizz:

– Marinara, czyli pomidory, czosnek oraz oregano. Czasem polewana zostaje prawdziwą oliwą z oliwek

– Margherita, to pomidory, ser mozzarella oraz liście bazylii

– Neapolitana, czyli pomidory, filety anchois, mozzarella oraz odrobina liści kaparów

Nasze gusta, przyzwyczajone do nieco innych dodatków zaspokoi pizza na dowóz Kraków. Znajdziemy tam zarówno kompozycje w stylu włoskim, jak i nieco bardziej europejskim.

Na leniwe wieczory ? pizza na dowóz

Każdemu z nas zdarza się taki dzień, kiedy kompletnie nie mamy siły na wyjście z domu, a co dopiero na gotowanie. Podobnie jest, gdy za oknem pada deszcz i aura nie zachęca nas do wychodzenia na miasto. Z uwagi na stosunkowo niskie ceny pizzy oraz mnogość wyboru, często decydujemy się na dostawę pizzy do domu. Jeśli jesteśmy mieszkańcami którejś z dzielnic Krakowa, wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę frazę, np. pizza kraków azory i znajdujemy pizzerię dla siebie. Koszty dowozu bywają różne, dlatego jeśli zależy nam na niezbyt wygórowanym obciążeniem portfela, warto znaleźć pizza Kraków dówoz gratis. Pozwoli nam to na zachowaniu kilku złotych w kieszeni.

Podziel się z innymi: