Jakie dodatki do pizzy są najdziwniejsze? Będziesz zaskoczony!

Jakie dodatki do pizzy są najdziwniejsze? Będziesz zaskoczony!

BabilonAdmin

Pizza niejedno ma imię! W Polsce jesteśmy raczej przywiązani do klasycznej wersji z szynką, serem i pieczarkami, ale czy zastanawialiście się kiedyś, co jeszcze dodaje się do włoskiego przysmaku w różnych częściach świata?

Atrament z mątwy

Sproszkowany lub płynny atrament z mątwy lub kałamarnicy (zwany też sepią) to podobno kulinarny hit ostatnich czasów. Trafia nie tylko do makaronów czy hamburgerów, ale również do pizzy, tworząc z niej czarny jak węgiel placek. Na pierwszy rzut oka takie danie wygląda na spalone, ale podobno walory smakowe robią wrażenie? Oczywiście dla kogoś, kto lubi ?rybi? posmak.

Atrament z mątwy jest stosowany jako barwnik, ale i rodzaj przyprawy ? degustatorzy mówią, że danie od razu nabiera morskiego posmaku. Czarna pizza jest rozpowszechniona w Japonii i towarzyszą jej owoce morza.

Sadzone, kokosy i miód

Jak wiemy, angielskie śniadania są tłuste i treściwe. Pierwszy posiłek obejmuje często kiełbaski, fasolkę po bretońsku, bekon czy sadzone jajka. I o ile taki zestaw raczej nie dziwi, o tyle zaskoczeniem może być fakt, że wszystkie wymienione przekąski serwuje się również na pizzy. Sami mieliśmy w ofercie pizzę miesiąca z jajkiem i smażonym boczkiem.

W Ameryce Północnej przysmakiem jest z kolei pizza z kokosem i krewetkami ? to połączenie dla miłośników niebanalnych mieszanek i słodkawego smaku. Niektórzy lubią też łączyć ser z miodem i taką mieszanką dekorować placek. Taki zestaw możecie wypróbować nawet w warunkach domowych! Dla niektórych owoc na pizzy jest ble , jak ananas w naszej Amore jedni ją uwielbiają a drudzy omijają tą pozycje szeroki łukiem. A na dzień dziecka mieliśmy pizzę z Nutellą, bananem, truskawkami i serkiem mascarpone. Wyglądała świetnie i jeszcze lepiej smakowała.

Sery

Na pizzy można spotkać różne sery i te typowe jak mozzarella czy gouda ( goudy używamy jako ser zapiekany w brzegach w pizzy Babilon) , ale też te pleśniowe czy fetę ( które są dość wyraźne więc proponujemy je komponować z warzywami) , halloumi ( cypryjski ser, u nas ostatnio w bestselerowej pizzy miesiąca)

Mięsne wariacje

W różnych częściach globu ludzie zajadają się najróżniejszymi rodzajami mięs, które nam mogą wydawać się nieco? dziwne. Mięsa te trafiają później na pizze jako smaczny dodatek. I tak, w Australii możemy dostać danie z kangurem lub krokodylem, Duńczycy z kolei nie pogardzą pizzą z końskim mięsem.

My również potrafimy zaskoczyć obcokrajowców! Kreatywni pizzermani tworzą np. pizze z golonką i kapustą, co dla wielu stanowi zestaw nie do przełknięcia. Krzywo patrzy się również na swojskie ogórki kiszone lub konserwowe, które czasem lądują na pizzy i są jednym z najpopularniejszych dodatków polskiej kuchni. Obcokrajowcy, słysząc o metodzie przygotowania zielonego warzywa, krzywią się z niesmakiem ? ich zdaniem zajadami się po prostu zepsutym warzywem.

Jak wynika z naszego zestawienia ? co kraj, to obyczaj, a dodatki do pizzy są odzwierciedleniem ogólnych trendów kulinarnych panujących w danej części świata. Jeśli lubicie eksperymenty, możecie wypróbować kilka opisanych wyżej niespotykanych połączeń.

Podziel się z innymi: