jaka pizza dla dziecka będzie najlepsza

Jaka pizza dla dziecka będzie najlepsza?

PizzaBabilon

Choć pizza uchodzi za danie typu fast food, odpowiednio przygotowany wariant z powodzeniem zastąpi pełnowartościowy posiłek. Jej smak nie jest zarezerwowany tylko dla dorosłych ? również nasze pociechy mogą spróbować chrupiącego ciasta. Dobrze, jednak gdy będziemy kontrolować skład pizzy malucha po to, by dostarczyć mu najlepszych wartości odżywczych. Jaką pizzę przygotować dla dziecka?

Czy pizza może dziecku zaszkodzić?

Ta potrawa jest stosunkowo prosta, a jej spód zawiera w głównej mierze mąkę oraz wodę. Pizza nie zawiera więc substancji szkodliwych dla dziecka, choć należy pamiętać, że spożycie zbyt dużej ilości potrawy może skończyć się problemami z trawieniem. Dlatego warto dostosować skład ciasta do preferencji naszej pociechy. Przy okazji można na cieście ułożyć dodatki, które maluch zna i lubi.

Najlepiej pizzę dla dziecka przygotowywać samodzielnie, wtedy mamy pełną kontrolę nad składem ciasta oraz jego rozmiarami. Maluch z pewnością zaspokoi swój apetyt mniejszym ciastem o średnicy maksymalnie 30 cm. Jeśli planujemy przygotować posiłek na kilka osób możemy postawić na większe warianty. Dobrym pomysłem jest również zastąpienie grubego spodu cienkim ciastem, które dostarczy znacznie mniej kalorii.

Z tym daniem przemycisz wiele składników odżywczych

Twoje dziecko nie przepada za warzywami? Jest sposób, by mimo wszystko dołączyć je do diety. Rukola, cebula czy papryka może przecież znaleźć się na ulubionym chrupiącym cieście. Taki dodatek wzbogaci smak i jednocześnie uzupełni niezbędne składniki odżywcze, które rosnącemu dziecku są niezwykle potrzebne.

A jeśli nasza pociecha nie lubi zbyt wielu składników na cieście, możemy zacząć eksperymentować z sosem. Sos ze zmiksowanych warzyw i odpowiednią nutą przypraw, znajdujący się na cieście również staną się źródłem cennych witamin. Nie powinniśmy również unikać sosu pomidorowego, który jest źródłem cennego błonnika oraz innych substancji wspomagających procesy trawienne.

Zrób pizzę razem ze swoją pociechą!

To doskonały sposób na przygotowanie idealnej potrawy, która z pewnością przypadnie dziecku do gustu. Jeśli chcesz, by pizza szybko zniknęła z talerza, zachęć malucha do wspólnego gotowania. Dziecko, które sam wybierze dodatki z większym apetytem zje potrawę, a wspólne gotowanie może okazać się miłą formą spędzenia wolnego czasu.

Oczywiście jak we wszystkim warto zachować zdrowy rozsądek. Czasem dziecko chce dużej ilości składników, które mogłyby znacznie obciążyć ciasto i zwiększyć jego kaloryczność. Niektóre produkty, takie jak przetworzone wędliny czy tłuste sery nie powinniśmy dołączać do diety malucha, dlatego lepiej z nich zrezygnować w trakcie przygotowania ciasta.

Podziel się z innymi: