Jak wybrać najlepszą pizzerię w Krakowie

Jaka najlepsza pizzeria w Krakowie? Sprawdź czym się kierować wybierajając lokal

PizzaBabilon

Dziś praktycznie każdy może otworzyć pizzerię, co nie znaczy, że każdy powinien to robić. Rynek bardzo szybko weryfikuje nieuczciwe placówki, jednak my jako konsumenci czasem możemy mieć problem z doborem odpowiedniego lokalu. I nie jest prawdą, że konkretny wariant pizzy wszędzie będzie smakował tak samo. Jak zatem wybrać właściwy lokal?

W dobrej pizzerii znajdziesz rozbudowane menu

Gusta gości lokalu mogą być bardzo zróżnicowane. Niektórzy też mogą borykać się z różnymi uczuleniami lub nietolerancją na niektóre składniki wykorzystywane do przygotowania pizzy. Dobry lokal z pewnością uwzględni ten fakt i zapewni szereg wariantów smakowitej potrawy, które spodobają się każdemu.

Jednocześnie dobrze jest, gdy lokal proponuje pizze przygotowane na bazie tradycyjnych receptur. Smakosze włoskich wariantów, takich jak pizza Bianca czy Margarita będą mogli wówczas skosztować dań, które nie będą różnić się od pierwowzoru. Warto też przed zakupem pizzy sprawdzić, czy lokal korzysta ze świeżych, wysokiej jakości składników.

Wystrój i higiena również ma znaczenie

Niektórzy wolą zjeść lunch przy głośnej rockowej muzyce, inni z kolei będą chcieli zaspokoić apetyt przy cichej muzyce z radia. To, który lokal będzie dla nas najlepszy zależy więc od naszych preferencji. Ta sama zasada dotyczy również wystroju wnętrza. Jeśli przykładowo wolimy zjeść pizzę w przytulnym, ciepłym lokalu, postawimy na elegancką pizzerię z uniwersalnym wystrojem.

Wyznacznikiem dobrej pizzerii będzie także odpowiednia higiena i czystość miejsca. Okruchy pod stolikiem, ślady po rozlanych napojach czy brudne krzesła, raczej nie będą świadczyć o wysokiej renomie tego miejsca. Zwróć też uwagę na sposób podania pizzy oraz to, jak obsługa zwraca się do klienta. W dobrym lokalu pracownicy zawsze przyjmą Cię życzliwie i odpowiedzą na każde zadane pytanie.

Dobry lokal jest często odwiedzany

Ludzie bardzo szybko odnajdują to, co najlepsze. Dlatego, jeśli w godzinach największego ruchu, czyli po południu oraz wieczorem zauważysz, że pizzeria jest wypełniona klientami po brzegi, może to świadczyć o wysokiej jakości usług lokalu. Z kolei stale puste krzesła sygnalizują małe zainteresowanie odbiorców, co może wskazywać na nieodpowiednią jakość przygotowanych potraw.

Przed wyborem pizzerii dobrze jest sprawdzić opinie innych klientów. Na portalach internetowych można znaleźć mnóstwo komentarzy, które podpowiedzą nam, czy warto udać się w dane miejsce na pizzę. Trzeba jednak czytać je z rozwagą. Jeśli na kilkaset opinii pozytywnych lokal ma także kilkanaście nieprzychylnych, nie warto od razu skreślać go z listy.  Pojedyncze błędy zdarzają się przecież również najlepszym!

Podziel się z innymi: