Ile kalorii spożywamy średnio podczas jedzenia pizzy?

Ile kalorii spożywamy średnio podczas jedzenia pizzy?

BabilonAdmin

Pizza zalicza się do produktów najchętniej spożywanych w krajach europejskich, a na pewno w Polsce. Ilość wariantów, dodatków, a przez to bogactwo smaku potrafi zaskakiwać.

Serwowana na dworach królewskich, a także w przeciętnych domach- potrawa, która kryje w sobie historię, bogatą historię. W związku z jej popularnością oraz częstym spożywaniem, warto przyjrzeć się jej z bliska. Mianowicie, czy zastanawiałeś się ile kalorii ma przeciętna pizza oraz jak dużo potrafimy ich spożyć?

Czy może być dietetyczna?

Jeżeli jesteś osobą uprawiającą sport, na pewno niejednokrotnie liczyłeś kalorie. Pizza w wielu opiniach jest potrawą nie sprzyjającą utrzymaniu świetnej sylwetki. Jest to błędne rozumowanie. Pogląd i przekonanie o jej kaloryczności wziął się zapewne ze Stanów Zjednoczonych. Tam zaczęto stosować “ciężkie” sosy, które mocno podwyższają kaloryczność. Istnieje wiele sposobów, aby zmniejszyć kaloryczność pizzy.

Pierwszym z nich może być wybór odpowiedniego ciasta. Węglowodany złożone, znajdujące się w mące pełnoziarnistej pozwolą nam utrzymać dłużej uczucie sytości. Przez to po zjedzeniu pizzy będziesz czuł się dłużej pełny, dzięki czemu zaoszczędzisz trochę kalorii, możesz również zamówić pizzę na cienkim cieście.

Ile kalorii spożywamy przeciętnie?

Ogólne określenie kaloryczności pizzy jest niemożliwe. Każda pizza zawiera zestaw różnych składników. Średni kawałek waży około 150g. Dla przykładu capriciosa zawiera w sobie 282 kalorie, peperoni- 316 kcal zaś pizza kebab- 330kcal. Można przyjąć za średnią kaloryczność na poziomie 320kcal.Przy zjedzeniu 3 kawałków nasz wynik to prawie 1000kcal. Czy to dużo? Wszystko zależy od naszego trybu życia. Warto po spożyciu tej potrawy wykonać jakąś aktywność fizyczną. Wszystko zależnie od naszych upodobań. Najefektywniejszą metodą będzie bieganie, ale ważna jest jakakolwiek aktywność np. rower, rolki czy spacer, Podczas umiarkowanego wysiłku można spalić nawet 400kcal. Warto dodać, że pizza odpowiednio przyrządzona niesie za sobą szereg korzyści. Potrawa ta, przygotowana na przykład z mięsem drobiowym dostarcza wiele gramów białka, budulca naszych mięśni. Nie można zapominać, że na pizzy często znajduje się dużo warzyw, które często już nam się przejadły a na pizzy smakują jakoś tak inaczej, lepiej. Jeśli dbamy o linię zawsze można zamówić pizzę bez sera lub z jego mniejszą ilością. Mamy coraz więcej takich zamówień i wiemy, że często są to zamówienia na Cheat day 🙂

Spożywanie pizzy w naszej kulturze jest rzeczą naturalną. Jak widać, nie powinniśmy sobie jej odmawiać, gdyż wszystko w umiarze jest dla człowieka.

Podziel się z innymi: