Dlaczego pizza jest zdrowa?

Dlaczego pizza jest zdrowa?

BabilonAdmin

Czy może kiedyś zastanawialiśmy się nad tym, czy pizza jest zdrowa? Wiele osób zdecydowanie twierdzi, iż nie ma w niej absolutnie nic zdrowego. Jeśli jednak przyjrzeć się z bliska poszczególnym składnikom, trudno znaleźć tam coś szkodzącego naszemu zdrowiu.

Pomidory, ogórek czy też rukola, czy któryś z tych składników źle wpływa na nasz organizm? Zdecydowanie nie. Można zatem z całą pewnością stwierdzić iż pizza jest zdrowa, a nasze dieta dzięki niej zróżnicowana. Czy bowiem w codziennym posiłku umieszczamy tyle składników, ile czasem możemy zjeść w na bogato skomponowanej pizzy ze specjalnymi dodatkami?

Pizza – zdrowie na talerzu

Chcąc zjeść coś naprawdę zdrowego, zazwyczaj godzinami siedzimy w kuchni obmyślając, jaką potrawę przygotować. Potem godziny gotowania, kupowania składników, przygotowywania ich. Pizza to danie, które nie wymaga od nas zbytniego zaangażowania. Kilka pokrojonych składników, ciasto zrobione w bardzo szybkim tempie i sos pomidorowy. Zdrowo, smacznie i przede wszystkim dla każdego. Ile razy mieliśmy problem z tym, jak dogodzić wszystkim gościom czy też domownikom? Ten nie je ziemniaków, ten nie przepada za mięsem z kurczaka. Pizza na każdym kawałku może mieć coś zupełnie innego, coś dopasowanego do indywidualnego gustu. Pizza zatem łączy ludzi. Jedną pizzą może najeść się kilka osób, o zupełnie odmiennych preferencjach kulinarnych.

Zwolennicy pizzy – dorośli i dzieci

Brukselka jest zdrowa, jednak czy ktoś lubi brukselkę? Jedzą ją dzieci – bo muszą. Dorośli już nie muszą, zatem wmuszają ją swoim dzieciom. Tak brukselkowe koło się zamyka. Pizza to coś, czego nikt nikomu wmuszać nie musi. Dzieciak nie chce na kanapce szyneczki, kabanosika ani pomidorka? Na pizzy to już inna bajka, Wypróbowane, sprawdzone, testowane milion razy, tak łatwo przemycić do diety dziecka wartościowe produkty. Trzeba ja zaserwować w atrakcyjnej formie  Dzieci na hasło pizza na obiad, odrywają swoje oczy nawet od komputerów. Dorośli kupują do tego dobre picie i zatapiają się w ulubionym filmie. Pizza łączy pokolenia. Niektórzy rodzice mogą jednak uważać, że dawanie pizzy dzieciom jest złe. Co bowiem może być zdrowego w pizzy? Otóż wszystko! Nawet hawajska znienawidzona przez społeczność, zachęca do zdrowego stylu życia. Nie tylko do jedzenia warzyw, ale i owoców!

Składniki na pizzę – niewyczerpane możliwości

Chcesz być zdrowy, jedz warzywa! Czy to nie jest idealne hasło promujące pizzę? Dziś pizza to nie tylko ser, sos pomidorowy i duże ilości ciasta. Być może tak kojarzy nam się pizza z dzieciństwa, gdy pierwsze próby w domu podejmowały nasze mamy. Dziś możemy na pizzę wrzucić dosłownie wszystko. Brokuł, marchewka, pomidory, sałata. Nawet weganie nie mogą oprzeć się smakom, które może zagwarantować ten kulinarny cud, podbijający serca ludzi na całym świecie!

 

Podziel się z innymi: