Dlaczego pizza Cię uszczęśliwia?

Dlaczego pizza Cię uszczęśliwia?

BabilonAdmin

Idealny scenariusz na letni wieczór? Piękny Kraków i pizza z dowozem wprost nad brzeg Wisły, gdzie relaksujemy się z przyjaciółmi. Tak idealny plan, popularny, włoski specjał doskonale wpływa na nasz humor, chyba nikt już dziś nie zaprzeczy. Ale dlaczego tak się dzieje?

Każdy, kto miał okazję spróbować tej wyjątkowej potrawy (z królową Margheritą di Savoia włącznie) zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że pizza posiada niesamowitą moc uszczęśliwiania ludzi, prawie jak lody 🙂  Przechodzisz niedaleko pizzerii, czujesz ten zapach wypiekanego ciasta, buzia sama się uśmiecha a ślinka cieknie.  Stanowi ona zarówno idealną receptę na gorszy dzień, jak i doskonałe dopełnienie każdej z dobrych chwil. Pomyślicie zapewne, że to za sprawą jej wspaniałego smaku? Bo przecież właśnie JEDZĄC pizzę czujemy się szczęśliwi. Otóż nie! Tajemnica tkwi w jej zapachu.

Smaczny eksperyment

Zaskoczeni? Potwierdzenie znajdziemy w eksperymencie przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych. W doświadczeniu wzięły udział trzy grupy – każda po osiem osób, których zachowanie i emocje obserwowane był przy pomocy 40 kamer o wysokiej rozdzielczości, podłączonych do specjalnego systemu umożliwiającego dokładne śledzenie mimiki.

Badanych zaproszono na trzy osobne imprezy z pizzą w roli głównej. W trakcie przyjęcia danie przygotowywane było w piecu, a następnie serwowane gościom przy wspólnym stole. Przez cały ten czas kamery rejestrowały ich reakcje i wyraz twarzy.

Dlaczego pizza jest taka dobra?

Materiał z kamer został przeanalizowany pod kątem emocji widocznych na twarzach uczestników każdego z przyjęć. Badanie wykazało, że choć dobry humor towarzyszył im już od początku spotkania, to najwyższy poziom szczęścia osiągnęli oni w chwili, gdy po pomieszczeniu roztaczał się przyjemny aromat pizzy pieczonej w piecu.

Co ciekawe, gdy danie pojawiło się na talerzach gości, wskaźnik ich radości… zmalał o kilka procent. Jeszcze większe zaskoczenie budzi fakt, że podczas jedzenia wynik znowu powędrował w dół – i to o kolejne 10%!

Pizza na dowóz w Krakowie

Ten nietypowy eksperyment to idealny dowód na to, że pizza to coś jeszcze więcej niż tylko doskonały smak. Oddziałuje ona także na wiele innych naszych zmysłów – jak na będący bohaterem dzisiejszej historii węch.

To właśnie kuszący aromat, który dociera do nas w chwili, gdy dostawca przekazuje nam zamówienie w drzwiach, poprawia nasz humor najbardziej – bo zapowiada nadchodzącą ucztę!
Skoro wiesz już dlaczego pizza tak bardzo Cię uszczęśliwia – nie czekaj! Złap za telefon, zamów pyszną pizzę z dowozem gratis w naszej pizzerii Babilon w Krakowie i ciesz się ucztą dla wszystkich zmysłów. Smacznego!

Pizzeria Babilon

Ul. BUDRYKA 2?? 888 993 555
SKARŻYŃSKIEGO 7 NOWA HUTA ?? 793 11 22 22

Podziel się z innymi: