pizza top 5 powodów

5 powodów dla których warto jeść pizzę

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie lubiłaby choć raz na jakiś czas przekąsić kawałka pizzy. Są jednak tacy, którzy wprost tak ją kochają, że nie mogą wyobrazić sobie bez niej życia. A przynajmniej weekendu.

dodatki do pizzy top

Top 5 Najciekawszych dodatków do pizz

Gdy w 1889 roku z dworu króla Włoch Humberta I, do neapolitańskiego kucharza Raffaele Esposito wysłana została prośba o przygotowanie pizzy na cześć żony monarchy – nikt jeszcze nie wiedział, że w ten sposób powstanie najpopularniejsza aż do dziś odmiana pizzy.

pizza kraków

Matematyka wyjaśnia, dlaczego zawsze powinieneś zamawiać większą pizzę

Odkąd pizza stała się dostępna także na telefon, te tradycyjne włoskie dania widnieją na polskich stołach niezależnie od dnia tygodnia. Może być daniem głównym, lunchem w pracy czy przekąską na imprezie. Warto też wiedzieć, że bardzie opłacalne jest kupienie jednej dużej pizzy, niż dwóch małych.

pizza kraków stare miasto

Dlaczego pizza Cię uszczęśliwia?

Idealny scenariusz na letni wieczór? Piękny Kraków i pizza z dowozem wprost nad brzeg Wisły, gdzie relaksujemy się z przyjaciółmi. Tak… temu, że popularny, włoski specjał doskonale wpływa na nasz humor, chyba nikt już dziś nie zaprzeczy. Ale dlaczego tak się dzieje?

babilon pizza w krakowie

Pizza z naukowego punktu widzenia

Miłośnicy pizzy z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że przygotowanie jej to akt prawdziwej sztuki. Znacznie mniej liczni będą z pewnością ci, którzy dostrzegą w niej znamiona dziedzin ścisłych. A jest ich wiele! Przyjrzyjmy się dziś pizzy z naukowego punktu widzenia.