pizza okrągła

Dlaczego pizza jest okrągła? Poznaj najciekawsze kształty pizzy

Pizza to najsłynniejsza na świecie włoska potrawa. Kochamy ją za prostotę i jednocześnie niezliczoną ilość odsłon smakowych. Jej idealnie okrągły kształt to znak rozpoznawczy i nawet ci, którzy podejmują się samodzielnego wykonania przysmaku w domu, starają się, by ich pizza była właśnie w tym tradycyjnym kształcie.

najpopularniejsza pizza

Jaką pizzę najczęściej wybierają Polacy?

Jest jednym z najpopularniejszych przysmaków wśród dorosłych Polaków. Niemal wszyscy choć raz w życiu jej spróbowali. Większość pokochała ją i zamawia regularnie z dowozem do domu. Pizza gości na polskich stołach od lat i nic nie zapowiada, żeby szybko została zrzucona z tego piedestału.

pizza top 5 powodów

5 powodów dla których warto jeść pizzę

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie lubiłaby choć raz na jakiś czas przekąsić kawałka pizzy. Są jednak tacy, którzy wprost tak ją kochają, że nie mogą wyobrazić sobie bez niej życia. A przynajmniej weekendu.

dodatki do pizzy top

Top 5 Najciekawszych dodatków do pizz

Gdy w 1889 roku z dworu króla Włoch Humberta I, do neapolitańskiego kucharza Raffaele Esposito wysłana została prośba o przygotowanie pizzy na cześć żony monarchy – nikt jeszcze nie wiedział, że w ten sposób powstanie najpopularniejsza aż do dziś odmiana pizzy.

pizza kraków

Matematyka wyjaśnia, dlaczego zawsze powinieneś zamawiać większą pizzę

Odkąd pizza stała się dostępna także na telefon, te tradycyjne włoskie dania widnieją na polskich stołach niezależnie od dnia tygodnia. Może być daniem głównym, lunchem w pracy czy przekąską na imprezie. Warto też wiedzieć, że bardzie opłacalne jest kupienie jednej dużej pizzy, niż dwóch małych.